’79 İstanbul’da doğdu.

’97 Kabataş Erkek Lisesi’ni bitirdi. Aynı yıl Yıldız Teknik Üniversitesi Mimarlık Fak. Mimarlık Bölümü’nde lisans öğrenimine başladı.

’98 Öğrenimi sırasında Hakan Kıran Mimarlık ve Yapı Hiz., Emlak Bankası MESA Mesken Sanayii, EGE İnşaat, PARSA Mimarlık firmalarında çeşitli atölyeler ve şantiyelerde bulundu.

’00 YTÜ Mimarlık Bölümü Yapı Üretimi Bilim Dalında “Öğrenci Asistan” olarak görev aldı.

’01 YTÜ Mimarlık Fak. Mimarlık Bölümü’nden dördüncülükle mezun oldu.
İstanbul Teknik Üniversitesi Fen Bilimleri Ens. Mimarlık Anabilim Dalı Yapı Bilgisi programında Yüksek Lisans eğitimine başladı.

’02 Mimar Erol Sevimlisoy’a ait “Sevimli Mimarlik ltd. Şirketinde çalışmaya başladı.

’03 İTÜ’den “Deprem Bölgelerinde Yığma Yapı Tasarımının Yönetmeliğe Göre İncelenmesi” konulu tezini vererek “Yüksek Mimar” olarak mezun oldu.

’04 Sevimli Mimarlik Ofisinde “Proje Yöneticisi” olarak çalışmalarına devam etti. Ofis çalışmalarının yanı sıra, bireysel olarak birçok mimari ve dekorasyon proje hizmeti yürütmeye başladı.

’07 5 yıl süre ile çalışmış olduğu Erol Sevimlisoy ofisinde birçok mimari, restorasyon ve dekorasyon projesinde; Yalı, Konut, Büro, Sağlık projelerinde Tasarımcı ve Uygulamacı olarak görev aldı.

’07 Mimar Durmuş ÜSTDAĞ ile ND Mimarlik Ltd. Şirketi’ni kurdu. Mesleği ile ilgili seminer ve eğitimleri, yurtiçi-yurtdışı fuarları ve yayınları düzenli olarak takip etmekte, gelişen tasarım dünyasında kendini sürekli olarak geliştirmektedir.
‘10 ND Mimarlık bünyesine “Dent Tasarım” markasını kurarak özel mobilya tasarım ve üretimine başladı. Halen ND Mimarlık Limited Şirketinin ortağı olarak mimari çalışmalarını sürdürmektedir.

Twitter, Facebook and LinkedIn